mgr Kamil Bryś

Fizjoterapeuta

Jestem fizjoterapeutą. Ukończyłem studia wyższe na Śląskim Uniwersytetecie Medycznym w Katowicach. W latach 2016/17, 17/18 oraz 18/19 otrzymałem Stypendium Rektora dla najlepszych studentów ŚUM.
Aktywnie uczestniczę w działalności Koła Naukowego Anatomii Prawidłowej Wydziału Nauk o Zdrowiu, gdzie rozwijam swoją wiedzę i prowadzę badania na temat budowy ludzkiego ciała. Od najmłodszych lat sport jest nieodłącznym elementem mojego życia.
Początkowo trenowałem piłkę nożną a w późniejszym czasie przerzuciłem się na lekkoatletykę. Stąd obszarem moich zainteresowań jest fizjoterapia sportowa i ortopedyczna. Swoją pasję a zarazem umiejętności zawodowe rozwijałem współpracując m.in z GKS Tychy ( hokej ) oraz BBTS Bielsko-Biała ( siatkówka ). Aktualnie podnoszę swoje kwalifikacje podczas uczestnictwa w kursie terapii manualnej organizowanym przez Międzynarodową Akademię Medycyny Ortopedycznej (IAOM), gdzie zgłębiam wiedzę na temat diagnostyki i terapii opartej na najnowszych dowodach naukowych.

W wolnych chwilach oprócz sportu lubię odkrywać nowe miejsca podczas wycieczek motocyklowych oraz wypadów na  górskie szlaki w gronie najbliższych znajomych.

Kamil Bryś - ZnanyLekarz.pl