mgr Agnieszka Bronisz

Fizjoterapeuta

Przez wiele lat jako zawodniczka byłam związana ze sportem, a w szczególności z królową sportu – Lekką Atletyką. Specjalizowałam się w pchnięciu kulą.

Po zakończeniu kariery sportowej oraz ukończeniu studiów magisterskich na Wydziale Fizjoterapii w Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach rozpoczęłam pracę jako fizjoterapeuta.

W 2009 roku rozpoczęłam praktykę w Międzyszkolnym Ośrodku Sportowym
w Sosnowcu w sekcji Lekkiej Atletyki i Piłki Siatkowej. W 2010 roku rozpoczęłam pracę z Kadrą Narodową Polskiego Związku Lekkiej Atletyki, którą opiekowałam się na Igrzyskach Olimpijskich w Londynie. Obecnie współpracuję
z zawodnikami plusligowego zespołu siatkarskiego MKS Będzin.

Ukończyłam szkolenia z zakresu terapii manualnej, masażu tkanek głębokich (Art Riggs), igłoterapii punktów spustowych (Dawid G. Simons Academy). Pracuję również technikami powięziowymi m.in FDM oraz fizjoterapią funkcjonalną w uszkodzeniach stawu kolanowego, obręczy barkowej oraz stawu biodrowego, skokowego  i stopy wg dr Rutowicza. Ukończyłam dwa moduły szkolenia z diagnozowania i leczenia zespołów bólowych kręgosłupa i kończyn metodą Mc Kenziego. Zajmuję się również diagnostyką i programowaniem procesu rehabilitacji w oparciu o koncepcję Kinetic Control oraz wiedzę
z zakresu przygotowania motorycznego sportowców (EPI).

W związku z tym, że praca jest moją pasją to w wolnych chwilach uprawiam sport i cały czas szukam nowych rozwiązań terapeutycznych. Lubię podróżować, kocham słońce i dobrą muzykę:)

Agnieszka Czura - ZnanyLekarz.pl