Najczęściej zadawane pytania:

Placówka

Honorujemy płatności zarówno gotówkowe jak i bezgotówkowe kartami płatniczymi/kredytowymi.

Nie współpracujemy z Narodowym Funduszem zdrowia, a nasze skierowania można realizować jedynie w palcówkach prywatnych.

Badania obrazowe w naszym Centrum wykonywane są jedynie w czasie konsultacji ortopedycznej, jako badanie uzupełniające niezbędne do postawienia diagnozy.

Zachęcamy do kontaktu telefonicznego lub umawiania wizyt poprzez portal Znanylekarz.pl

Odwołanie wizyty jest możliwe jedynie z 24 godzinnym wyprzedzeniem, w godzinach pracy Centrum Medycznego. W innym przypadku wizyta zostanie potraktowana jako zrealizowana.

Ortopedia

Pacjenci najczęściej zgłaszają się do ortopedy w przypadku dolegliwości takich jak ból, obrzęk konczyny lub stawu, ograniczenie ruchomości, przeskakiwqnia, blokowania , niestabilność, czasami zglaszaja też osłabienie sily mięśniowej konczyny, ograniczenie ruchomośći stawów lub kręgosłupa. Innym powodem wizyty mogą być wrodzone lub nabyte wady narządu ruchu oraz schorzenia na podłożu przeciążenia lub zmian zwyrodnieniowych.

Powodem pilnych wizyt ortopedycznych najczęściej są następstwa urazów, w wyniku których dochodzi do skręcenia stawów, naciągnięcia lub zerwania więzadeł lub ścięgien, zwichnięć lub złamań kości.

Należy pamiętać, że wizyty u lekarza nie powinno się odwlekać do momentu, aż pojawi się uciążliwy ból, obrzęk i znacznego stopnia ograniczenie funkcji. Każde niepokojące dolegliwości w obrębie układu ruchu, zwłaszcza te wynikające z urazu, powinny zostać szybko skonsultowane z lekarzem.
Lekarz zbiera dokładny wywiad nastepnie przeprowadza badanie kliniczne obejmujące ocenę ruchomości, stabilność oraz szczegółowe testy diagnostyczne. W przypadku koniecznosci poszerzenia diagnostyki wykonuje badanie USG, RTG lub MR (rezonans magnetyczny)
Na wizytę wskazane jest zabranie ze sobą pełnej dokumentacji medycznej, wyników badań w tym badań radiologicznych wraz z nośnikami CD gdzie zapisany jest obraz oraz opisami.
Preferowany ubiór to ubranie swobodne pozwalające na niekrępujące odsłonięcie właściwej części ciała inprzeprowqdzenia badania.
 
Jeżeli jesteś w ciąży poinformuj nas przed wizyta!
Preferowany ubiór to ubranie swobodne pozwalające na niekrępujące odsłonięcie właściwej części ciała, w całości chorej kończyny, stawu lub kręgosłupa.

Jeżeli jesteś w ciąży poinformuj nas o tym przed wizyta!

Rehabilitacja

Wybierając się na zabieg do fizjoterapeuty, należy być przygotowanym na odsłonięcie obszaru ciała poddawanego zabiegowi. Warto zabrać ze sobą luźny strój sportowy niekrępujący ruchów. Należy wziąć ze sobą także wszystkie aktualne wyniki badań. Należy poinformować terapeutę o przyjmowaniu leków, schorzeniach dodatkowych i ewentualnym wcześniejszym przebiegu procesu usprawniania. 

Medycyna sportowa

Zapraszamy do nas Pacjentów, którzy oczekują poradnictwa w zakresie zdrowotnych aspektów uprawiania poszczególnej dziedziny sportu oraz tym, którzy zgłaszają się na wizytę w celu wydania orzeczenia, opinii czy innych dokumentów koniecznych do uprawiania sportu w klubach sportowych.

Choroby wewnętrzne

Do lekarza internisty warto się zgłosić w przypadku pojawienia się objawów chorobowych ze strony układu oddechowego, krążeniowego, pokarmowego, enokrynologicznego jak również w tych przypadkach, które trudno jest przypisać do konkretnego układu. Pod szczególną opieką powinny znaleźć się osoby, u których występują choroby współistniejące lub wieloukładowe. Internista jest w stanie szybciej postawić diagnozę oraz zaproponować leczenie, które będzie uwzględniać jego wpływ na wszystkie inne schorzenia.

Seksuologia

Konsultację z seksuologiem powinna rozważyć każda osoba mająca jakiekolwiek pytania bądź wątpliwości dotyczące seksualności. Może to wiązać się z obawami związanymi z pierwszym współżyciem, kwestii bezpiecznej antykoncepcji, kompleksów fizycznych, nietypowych upodobań seksualnych czy wątpliwości związanych z tożsamością płciową lub orientacją seksualną. Najczęściej na konsultację u seksuologa decydują się osoby, które od dłuższego czasu zmagają się z zaburzeniami czynności seksualnych lub problemami w związku o podłożu seksualnym. Do wizyty może skłonić też zły psychiczny, na który wpłynęły różne aspekty seksualności. Wizyta u seksuologa może pomóc zidentyfikować źródło problemu i zaproponować odpowiednią formę terapii.

Medycyna konopna

Zabierz ze sobą całą dotychczasową dokumentację medyczną, wyniki badań, spisz listę leków, jakie obecnie przyjmujesz. Pierwsza wizyta kwalifikująca jest jedynie w formie stacjonarnej. 
Decyzja o przepisaniu recepty musi opierać się na przedstawionej dokumentacji medycznej oraz dokładnym wywiadzie lekarskim. Na podstawie historii leczenia oraz przeprowadzonego badania lekarskiego specjalista decyduje o wdrożeniu lub odmowie terapii marihuaną medyczną.
 
WAŻNE: Opłata w klinice jest opłatą za wizytę u lekarza i nie gwarantuje wypisania recepty na medyczną marihuanę. O tym, czy dany pacjent otrzyma taką receptę decyduje lekarz po konsultacji.
Każdy Pacjent, który przeszedł kwalifikację do terapii konopnej podczas wizyty stacjonarnej w Centrum, otrzyma specjalny certyfikat z pieczątką lekarza prowadzącego. Certyfikat będzie potwierdzeniem, że Pacjent bierze udział w terapii konopnej i używa marihuany medycznej wyłącznie w celach leczniczych.