lek. Tomasz Chyliński

Lekarz ortopeda

Chirurdzy urazowi wiedzą jak działać szybko, oceniać stan pacjenta i decydować o sposobie leczenia, skutecznej pomocy w traumatycznych sytuacjach, lecz także wynikających ze schorzeń  przewlekłych, takich jak choroby zwyrodnieniowe. To dla mnie kwintesencja medycyny. Zazwyczaj są również wykwalifikowani w oferowaniu wsparcia emocjonalnego, poradach związanych z rehabilitacją, powrotem do normalności i pełnego zdrowia. Staram się być takim właśnie lekarzem.
 

Dyplom lekarza medycyny uzyskałem w 2018 roku na Wydziale Lekarskim Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach. Jako miejsce stażu podyplomowego wybrałem Szpital Wojewódzki w Bielsku-Białej, gdzie pracowałem m.in. na oddziale zabiegowym Chirurgii Urazowo-Ortopedycznej, pod kierunkiem dra Roberta Frąca.

W marcu 2020 roku rozpocząłem specjalizację z ortopedii i traumatologii w Klinice Nieborowice, w mojej opinii najlepszym miejscu nauki dla młodego lekarza, zdobywającego wiedzę i umiejętności w zakresie schorzeń  narządu ruchu. Pod okiem moich Mistrzów, w tym kierownika specjalizacji  dr n. med. Henryka Nogi i dr n. med. Juliusza Deca, mam szansę podejmowania nowych wyzwań, doskonalenia kwalifikacji i zdobywania profesjonalnych doświadczeń.

Jestem członkiem Polskiego Towarzystwa Artroskopowego

Tomasz Chyliński - ZnanyLekarz.pl